Нови Продукти

 • Кина ниска цена Прилагодено печатење на отворено истиснување висечка табла

  Кина ниска цена Прилагодено печатење на отворено истиснување висечка табла

  Брзи детали Место на потекло: Шангај, Кина Име на брендот: Марлен Материјал: ПВЦ, ПВЦ+калциум Дебелина: 0,9мм, 1,0мм, 1,1мм, 1,2мм, 1,3мм, 0,9мм, 1,0мм, 1,1мм, 1,2мм, 13. mm Големина:25,4cm или 22,9cm или 20,32cm Услуга за обработка на ефективна ширина: сечење, обликување Име на производ: Модерен стил на скалила во Европа и Америка. Боја: 26 Бои за избрани и прифатени сопствени...

 • Нов иновативен производ еколошки материјал ПВЦ надворешен ѕиден панел

  Нов иновативен производ еколошки материјал ПВЦ надворешен ѕиден панел

  Брзи детали Место на потекло: Шангај, Кина Име на брендот: Марлен Материјал: ПВЦ, ПВЦ+калциум Дебелина: 0,9мм, 1,0мм, 1,1мм, 1,2мм, 1,3мм, 0,9мм, 1,0мм, 1,1мм, 1,2мм, 13. mm Големина:25,4cm или 22,9cm или 20,32cm Услуга за обработка на ефективна ширина: сечење, обликување Име на производ: Модерен стил на скалила во Европа и Америка. Боја: 26 Бои за избрани и прифатени сопствени...

 • 8 инчи ПВЦ Надворешна вертикална надворешна обвивка на ѕидови шарена винил обвивка

  8 инчи ПВЦ Надворешна вертикална надворешна обвивка на ѕидови шарена винил обвивка

  Брзи детали Место на потекло: Шангај, Кина Име на брендот: Марлен Материјал: ПВЦ, ПВЦ+калциум Дебелина: 0,9мм, 1,0мм, 1,1мм, 1,2мм, 1,3мм, 0,9мм, 1,0мм, 1,1мм, 1,2мм, 13. mm Големина:25,4cm или 22,9cm или 20,32cm Услуга за обработка на ефективна ширина: сечење, обликување Име на производ: 10 инчи 5D DL холандски винилен панел за обвивка за скут Американски скут за ѕид клучен збор: 10 инчен 5D DL Холандски табла со винил обвивка за обвивка Американска лап За Боја на ѕид: 26 Бои за избрани и прифатени прилагодувања Употреба: Канцелариска зграда, Хосп...

 • Винил обвивка надвор од стреата плоча ПВЦ надворешен ѕид обложување на покривна плоча ПВЦ таван

  Винил обвивка надвор од стреата плоча ПВЦ надворешен ѕид обложување на покривна плоча ПВЦ таван

  Брзи детали Место на потекло: Шангај, Кина Име на брендот: Марлен Материјал: ПВЦ, ПВЦ+калциум Дебелина: 0,9мм, 1,0мм, 1,1мм, 1,2мм, 1,3мм, 0,9мм, 1,0мм, 1,1мм, 1,2мм, 13. mm Големина:25,4cm или 22,9cm или 20,32cm Услуга за обработка на ефективна ширина: сечење, обликување Име на производ: 10 инчи 5D DL холандски винилен панел за обвивка за скут Американски скут за ѕид клучен збор: 10 инчен 5D DL Холандски табла со винил обвивка за обвивка Американска лап За Боја на ѕид: 26 Бои за избрани и прифатени прилагодувања Употреба: Канцелариска зграда, Хосп...

 • Профили за истиснување на UPVC пена

  Профили за истиснување на UPVC пена

 • Ѕидни панели изолирани надворешни бои ПВЦ обвивка

  Ѕидни панели изолирани надворешни бои ПВЦ обвивка

  ПВЦ Надворешна обвивка за ѕидови J Лента ПВЦ Надворешна обвивка на ѕидови J Лента се користи како додаток за затворање на рабовите за висечки даски, обично се користи околу обвивките на вратите и прозорците, околу фронтови од шевронен и исечените површини на висечките даски што ги затвораат рабовите.Производ ПВЦ J Материјал за лента PVC-U Големина 4000mm*55mm Дебелина 1,2mm Боја Бела, Жолта, Сива….приспособено.Примена Декорација на надворешен ѕид Прицврстувања за монтирање Потекло Кина ПВЦ надворешна табла за обесување ѕид е еден вид пластика...

Препорачани производи

Профили за истиснување на UPVC пена

Профили за истиснување на UPVC пена

ѕидни панели pvc board wpc плоча за обвивка на панели за надворешни ѕидни фасади

ѕидни панели pvc штица wpc плоча за надворешни ѕидови...

Детали за производот Производ ПВЦ Надворешен ѕид обвивка Материјал за висечка табла PVC-U Големина 4m*24cm Дебелина 1,2mm Тежина 2,65KG Боја Бела, Жолта, Сива….приспособено.Примена Декорација на надворешни ѕидови Прицврстувања за монтирање Потекло Кина ПВЦ надворешна табла за обесување на ѕидови е еден вид пластичен профил со ПВЦ како главно тело, што се користи за надворешниот ѕид на зградата;ја игра улогата на покривање, заштита и украсување.1. Добра цврстина, отпорност на ноктите и надворешно влијание...

Ѕидни панели изолирани надворешни бои ПВЦ обвивка

Ѕидни панели изолирани надворешни бои ПВЦ обвивка

ПВЦ Надворешна обвивка за ѕидови J Лента ПВЦ Надворешна обвивка на ѕидови J Лента се користи како додаток за затворање на рабовите за висечки даски, обично се користи околу обвивките на вратите и прозорците, околу фронтови од шевронен и исечените површини на висечките даски што ги затвораат рабовите.Производ ПВЦ J Материјал за лента PVC-U Големина 4000mm*55mm Дебелина 1,2mm Боја Бела, Жолта, Сива….приспособено.Примена Декорација на надворешен ѕид Прицврстувања за монтирање Потекло Кина ПВЦ надворешна табла за обесување ѕид е еден вид пластика...

Мода едно лице вештачка жива ограда ПВЦ мечување Кина производител градинарска ограда

Модна вештачка ограда за едно лице pvc fencin...

100% свеж пластичен материјал 1.Без одржување 2.Многу издржлив 3.Може да се работи како дрво 4.Без цепнатинки / отпорен на мраз 5.Нечувствителен на габи и инсекти 6.Не испушта токсична супстанција во околината 7.Отпорен на абење / Отпорен на корозија/Анти-УВ 8.Не гнили/непропустлив 9.Достапен целосен опсег на големини итн.

ВЕСТИ

 • Што е ПВЦ надворешна табла за обесување ѕид?Кои се придобивките од користењето на ПВЦ надворешниот ѕид за обесување?

  ПВЦ надворешен ѕид за обесување е плоча од надворешен ѕид изработена од UPVC материјал.Главно се закачува на надворешниот ѕид на зградата преку методот на градба со суво висење, играјќи ја улогата на декорација и опкружување на надворешниот ѕид.ПВЦ надворешниот ѕид за обесување е...

 • ПВЦ спот пазарната цена прво падна, а потоа порасна во февруари

  1. Трендови на цените Според податоците што ги следат деловните клубови, спот-пазарот на ПВЦ (6389, 21,00, 0,33%) во февруари прво падна, а потоа порасна, а вкупниот пад беше благо опаднат.На 1-ви февруари просечната домашна цена на ПВЦ беше 6350 јуани/тон, а просечната цена од 6310 јуани/т...

 • ПВЦ постепено ќе се обновува во иднина.

  Анкетата покажува дека неодамнешното зголемување на пазарната цена на жолтиот фосфор е зголемено и се очекува позитивно да се одрази на работата на компанијата.Во однос на идниот тренд на хлор-алкалниот хемиски сектор, компанијата смета дека снабдувањето со хл...

 • ПВЦ: Почекајте време

  [ПВЦ: Се чека тајмингот] Основи: Возводното започнува високо, а новиот уред (400.000 тони) ќе биде блиску до целосно производство следниот месец.Товарот на фабриките низводно се зголеми, но притисокот за складирање на синџирот на индустријата беше голем.Подобрување на профитот од ПВЦ и сеопфатен профит во Н...

 • Во услови на економски несигурности, украсните облоги остануваат стабилен играч(2)

  Рик Капрес, потпретседател за продажба и маркетинг на Versatex Building Products, исто така гледа зголемена побарувачка за материјал со ниско одржување, предвидувајќи дека ПВЦ ќе продолжи да го одзема делот од традиционалните материјали како дрвото.„Дури и ако целокупната побарувачка ослабне некои, ние сме уверени дека ...